תגובות

מלוכלך אבל משביע. על עיצוב ממשק התמונות החדש של פייסבוק

כבר דיווחתי לכם בשלושת השבועות האחרונים על שינויים שנעשו בפייסבוק בזמן האחרון כמו העיצוב החדש שקיבל פרופיל המשתמש או המראה החדש לעמוד יצירת דפי המעריצים. בשבוע האחרון נכנסו לפייסבוק עוד שני שינויים מעניינים:

דפי המעריצים – Pages

הראשון, אותו בטח הספקתם לראות, לשמוע, לקרוא, לאכול ולהקיא באתרי טכנולוגיה אחרים, כלל שינוי משמעותי הן בעיצוב והן במהות של דפי המעריצים בפייסבוק או בשמם החדש "Pages". יהיה מיותר מצידי לתת סקירה על המוצר החדש ועל הפיצ'רים שלו מכיוון שהרשת מלאה בכתבות, מאמרים, ניתוחים והתפלספויות על משמעות המהלך, לכן אסתפק בלהביא את הכתבות המעניינות ביותר בנושא:

ניוזגיק – פייסבוק משדרגת את עמודי המעריצים

אסק פאבל – עמודי מעריצים חדשים בפייסבוק: מעכשיו כמו הפרופיל השני שלכם

תמונות ואלבומים

השינוי השני והמעניין לא פחות (עליו עדיין לא דיברו מספיק), הוא בממשק התמונות החדש בפייסבוק. אם עד היום כדי לצפות באלבום תמונות מלא שקושר בעמוד הNews Feeds היה צורך ברצף של קליקים עד לתצוגת התמונה הרלוונטית בתוך אלבום, היום פייסבוק מאפשר לך ללחוץ על תמונה בכל מקום בו אתה נמצא באתר ולקבל לייטבוקס (LightBox) המציג לך את התמונות בצורה יעילה, מרוכזת ואם להכיר באמת – גם מהירה יותר בצורה משמעותית. בנוסף, מיד אחרי כפתורי התיוג והשיתוף התווסף כפתור חדש בשם "Download Photo" שנותן אפשרות להוריד את התמונה הנוכחית למחשב באיכות המקורית שהעלה המשתמש – תוספת נחמדה, נכונה לגמרי בהיבט של ידידותיות משתמש.

אבל עם כל היתרונות של הממשק החדש, אני מוצא בו גם כמה דברים שמאוד לא אהבתי. מה לעשות? גודלתי בבית פולני תחת חינוך שבסיסו הוא חיפוש דפקטים בדברים. הדפקטים כמובן הם פחות בהיבט הממשקי, יותר בהיבט העיצובי. גם מעצב וגם פולני, שילוב פשוט רע. לעולם אל תעבדו איתי.

ידוע לכולם שה"אני מאמין" של העיצוב בפייסבוק הוא ידידותיות המשתמש. אני מניח שהשמירה על פשטות העיצוב הכללי שמתבטא בעיקר בצבעים סולידיים וקווים מאוד ברורים ונקייים, היא עבודה לא פשוטה למחלקת הFront של פייסבוק – מה שגורם לי לתהות מה קרה להם הפעם?
העיצוב החדש של ממשק התמונות נראה כאילו עקרו אותו מפלאגין קיים והטמיעו אותו בפייסבוק. החלק השחור שלכאורה בא להבליט את התמונות, לדעתי רק מוריד מהנקיון שכל כך התרגלנו אליו באתר. עוד 10 פיקסלים לריווח בין איזור תצוגת התמונות לבין אזור התגובות יכל להוסיף המון. ואם כבר מדברים על איזור התגובות ותפריט התמונה, הוא פשוט לא נראה חלק מהעיצוב המקורי, התחושה היא "שיט, שכחנו להכניס את האיזור של התגובות. מה נעשה איתו עכשיו?.."
בנוסף, את האיזור הריק ליד התגובות החליטו לייעד לפרסומות – מה שנראה מאוד זול (למרות שאני דיי בטוח ש"זול" זה לא).

אם ניקח את כל כל הנקודות האלה ונשנה אותן, יצא משהו כזה:

מארק אני מקווה מאוד שאתה רואה את זה.. :)

מה אתם אומרים? אתם מרוצים מהממשק החדש?

קצת על דניאל שטרנליכט

דניאל שטרנליכט הוא מעצב ומפתח צד לקוח ואב לשני אייפונים מקוריים. חי ונושם ווב בעבודה ובבית, משתדל ללמוד כל יום משהו חדש עם גוגל כמורה, ו- Notepad++ כמחברת. בזמנו הפנוי תמצאו אותו מנהל את הבלוג לעיצוב גרפי וטכנולוגיה וחוקר טכנולוגיות ווב חדשות.

7 תגובות לפוסט "מלוכלך אבל משביע. על עיצוב ממשק התמונות החדש של פייסבוק"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים