תגובות

בואו נניח את הדברים על השולחן. מה כ"כ מיוחד בשיטת העיצוב של אפל?

אם אפל אומרת שעין אחת לבן אדם זה מספיק, אז זה מספיק. לא?

אייפד, אייפון, אייפוד ננו, אייפוד טאצ', אייפוד קלאסיק, מחשבי מק חזקים, מסכים ברזולוציה גבוהה במיוחד. רשימת המוצרים העומדת מאחורי אפל – מעצמת הגאדג'טים העולמית, מעולה. בזה אין ספק. המושג 'באז תקשורתי' מוזכר פעמים רבות בהקשר של אפל וגורם לגלי צונאמי בכל רבדי התקשורת באשר הם בעת השקת מוצר חדש. בלוגים חורשים על הנושא, מהדורות חדשות ברחבי העולם מסקרות את אירועי ההשקה כחלק מסדר היום, והעיתונות חגה מעל החברה כלהקת זבובים החגים מעל גוש של שוקולד שויצרי (היה לי דימוי קצת יותר בוטה באותו הצבע אבל ויתרתי..).

סקירה קצרה על שוק הגאדג'טים כיום תיתן לנו תמונת מצב של מגוון מכשירים שלא נופלים (ולפעמים אפילו עולים) מהמוצרים של אפל. אבל כנראה שיש כאן עוד משהו שיכול להסביר את משיכת קהל הלקוחות קהל המאמינים דווקא לאותם המוצרים של אפל.

ביום מן הימים העולם יבין. הכל מתחיל ונגמר בעיצוב.

לפני שאני ממשיך במאמר, קחו לעצמכם רגע, כנסו לאתר של אפל ונסו להבין מה מייחד אותו על פני אתרים אחרים. לא מצאתם? הנה רמז:

כמו שאתם רואים, צבעי הבסיס בהם אפל משתמשת הם לבן, אפור וכחול – צבעים שעוזרים לשמור על העיצוב מאוד מואר וקל לסריקת העין ושעשויים להדגיש קטעי טקסט, תמונות וסמלים. הדרך של אפל להעביר את כל כמות הידע, הלינקים והמוצרים שהיא רוצה לגולש באתר, היא להשתמש בטקסטים קטנים (לעיתים, קטנים מדי לטעמי). זה מעניין, כי זאת שיטה שלא נהוגה בד"כ באתרים עם כל כך הרבה מידע, אבל אפל כמו אפל – תכתיב מחדש סדרי עולם, והעולם כמו העולם – ילך אחריה. היתרון היחידי שאני מצליח למצוא בשיטה הזאת הוא שכל המידע הרלוונטי לאותו מוצר נמצא תחת עמוד אחד ולא מצריך את המשתמש להקליק יותר מפעם אחת כדי למצוא את מה שהוא צריך – חשוב מאוד מבחינת השימושיות באתר. דבר נוסף, ניתן לראות שהאתר מבוסס על מערכת גריד, התפריטים, הטקסטים, הלינקים כולם מיושרים בצורה אפסולוטית על המסך ונותנים תחושה של אתר נקי ומקצועי.

כדי לפשט את שיטת / סגנון העיצוב של אפל, הבאתי כמה ניו-אנסינים קטנים מנקודת מבט של מעצב שתפסו את תשומת ליבי באתר של החברה מהם תוכלו לשאוב השראה וללמוד. לנוחיותכם, צירפתי לכל אחת מהנקודות דוגמה מאתר החברה (כמו שהוא נראה היום).

 • שימוש יעיל בשטחים ריקים – לבנים או שחורים

 • מעברי צבעים (גרדיאנטים – Gradients) עדינים, ומשחקי אור וצל

 • טיפוגרפיה נקיה וברורה

 • הצגת תמונות מרשימות של מוצרי החברה

 • שימוש נרחב באייקונים להפשטת משמעות הטקסט

 • התבססות על מערכת רשתות (גרידים – Grids) נקיה וברורה

 • תפריט ניווט ברור וידידותי למשתמש

 • תכונות המוצר ילוו תמיד ע"י תמונות גדולות, קטעי וידאו וטיפוגרפיה מינימלית

 • שימוש בגודל טקסט קטן אך נח לקריאה

 • ניגודיות בין צבעים למיקוד המשתמש על מיקום ספציפי

 • תמיכה ומדריכים פשוטים להבנה ומפורטים להפליא בשיטת "צעד אחר צעד"

 • אין שימוש בפלאש! ועל זה מגיע לאפל השאפו הכי גדול. כל האתר מבוסס על ג'אווה סקריפט על מנת להפחית את זמן הטעינה


יש לכם עוד נקודות שאולי פספסתי?

אתם מוזמנים להעלות בתגובות!

קצת על דניאל שטרנליכט

דניאל שטרנליכט הוא מעצב ומפתח צד לקוח ואב לשני אייפונים מקוריים. חי ונושם ווב בעבודה ובבית, משתדל ללמוד כל יום משהו חדש עם גוגל כמורה, ו- Notepad++ כמחברת. בזמנו הפנוי תמצאו אותו מנהל את הבלוג לעיצוב גרפי וטכנולוגיה וחוקר טכנולוגיות ווב חדשות.

9 תגובות לפוסט "בואו נניח את הדברים על השולחן. מה כ"כ מיוחד בשיטת העיצוב של אפל?"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים